בחודש שעבר נערכה התחרות הראשונה בסבב הגלישה הישראלי לשנת 2016. התנאים לא היו טובים במיוחד אך יום שמש אביבי וגלישה שהרמה הארצית רק עולה ומשתפרת סיפקו יום תחרות מעניין ומאתגר, מהימים שרק הטובים שבין הגולשים בארץ יכולים להציג גלישה אגרסיבית מהירה וזורמת.

שנה שעברה, משה פרץ השוחט המקומי שלנו, לקח את התחרות ואת אליפות הארץ לשנת 2015 (גם אנחנו מאוכזבים שיש רק תחרות אחת באליפות הישראלית ), וכמו אז, גם את התחרות של השנה משה לקח עם גלישה יפה וחזקה, מגוונת עם ביצועים רדיקלים.

משה קילוח
משה פרץ שוחט את הליפ במקצה הראשון של התחרות. קרדיט לצלם דורון כורש.

את שתי התחרויות לקח משה עם גלשן ה- El-bandido, אך בשונה משנה שעברה, החודש משה הגיע לשחוט את הים עם גלשן חדש, כזה שעבר כיוונים עדינים ומדויקים בנקודות האישיות של משה, שאותם הוא רצה לשפר לפי ההרגשה וחווית הגלישה שלו.

חודש לפני התחרות אולג ומשה החלו לעבוד יחד על הגלשן שאיתו משה יקח את התחרות, משה חיפש גלשן שישמור על מאפייני המהירות של הגלשן הקודם, אך שיהיה בעל יציבות טובה יותר בחזרה מביצועים חזקים ורדיקלים. ולפי הדרישות של משה, אולג הוריד את הנפח של הריילים ובכך הקטין את הציפה שלהם על פני המים, השיג אחיזה טובה יותר, ואפשרות לקבור את הריילים בסיבובים חדים ועליה לביצועים. בנוסף אולג העמיק את הקונקייב שבטייל על מנת להוסיף יותר "דרייב" והרחיב את החרטום על מנת ליצור שטח ציפה טוב יותר ואזור נחיתה יציב יותר לאיירים.

משה (65 ק"ג) גלש על מידות 6'5 / 18.88 / 2.32  26.44cl  עם חרבות FUTURES  John John F ,medium .

משה מגיע למפעל לעבוד עם אולג על הגלשן החדש לקראת התחרות.

מעל לכול, במקצה הגמר של התחרות משה הראה מה הוא אופי של גולש לוחם, כשהוא לא נתן לנצחון לחמוק ממנו, ובדקות האחרונות של התחרות הוא שחט את הגלים שהביאו לו את הנצחון. כול הכבוד משה !!!!

                                          -צילום ועריכה חיים יסקולקה.